SZC logo

Baranya Vármegyei Szakképzési Centrum

OM kód: 203049/002 (technikai: 520335) | 7720 Pécsvárad, Vak Béla utca 8.

Intézmény logo

Baranya Vármegyei SZC II. Béla Technikum és Kollégium

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA

Hírek

2024. jún. 5.


Apaceller-Czigola Orsolya

  Gonda Jázmin elhozta a fairplay díjat Bánkról

  A Honvéd Kadét Akadályfutó Versenyen eredményesen szerepeltek kadétjaink

  Gonda Jázmin elhozta a fairplay díjat Bánkról

   

  Iskolánkból a technikum 9. és 11. osztályos tanulók közül 6-an vettek részt május 31-én Bánkon a Honvéd Kadét Akadályfutó Versenyen. A negyedik alkalommal megrendezésre kerülő megmérettetés a Honvédelmi Sportszövetség és a Magyar OCR Sport Szövetség szervezésében valósult meg. A verseny célja, hogy a honvédelmi sportokkal, specifikus akadályelemekkel bővítsék, szélesítsék a fiatalok sportolási lehetőségeit, és erősítsék a közösséget a kadétprogram keretein belül. Az eseményt a HS elnöke, Dr. Simicskó István nyitotta meg és megtisztelte jelenlétével Balla Mihály a térség országgyűlési képviselője, Torma Andrea Bánk polgármestere, Bozó Tibor altábornagy, Antal László dandártábornok és Dr. Nébald György a Honvédelmi Sportszövetség alelnöke.

  58 középiskola 890 tanulója négy kilométeres távon, természetes és épített akadályok leküzdésével mérhette össze tudását és felkészültségét. A versenyszámok között szerepelt lézerfegyveres lövészet, gránáthajítás, vízen átkelés, patak melletti, hegyi és erdei futás, OCR akadályok teljesítése. Mindezt a sajátságos terepviszonyok és a természeti tényezők leküzdésével teljesítették a kadétok.

  Erdei Andrea (11.A) a II. helyezést, míg Gonda Jázmin (11.B) a III. helyezést érte el és közben a fairplay díjat is átvehette, hiszen segített egy fején megsérülő társának eljutni a következő állomásig, akihez mentőt kellett hívni.

  Kiss Zsófia (9.A), Nyitray Gergő Bence (9.A), Gálosi Donát Benedek (9.B) Korpai Ferenc Máté (9.B) kadétjaink is remekül teljesítettek.

  Gratulálunk a tanulóinknak és felkészítő tanáruknak, Szabóné Debreceni Erzsébetnek!

   

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  A tanév vége a vizsgákról szól – 3. rész

  A tanév vége a vizsgákról szól – 3. rész

  Sikeres előrehozott érettségit tettek a technikum 12.A osztályos tanulók

  2024. júl. 8.


  Apaceller-Czigola Orsolya

  Kollégistáinknak is voltak programjaik az év vége felé

  Kollégistáinknak is voltak programjaik az év vége felé

  Focikupával köszöntötték a nyarat a kolisok

  2024. jún. 28.


  Apaceller-Czigola Orsolya

  Három technikumi osztálynak volt egyhetes nyári gyakorlat

  Három technikumi osztálynak volt egyhetes nyári gyakorlat

  Börtönlátogatás, portfólióírás és lövészet is szerepelt a programban

  2024. jún. 28.


  Apaceller-Czigola Orsolya


  Partnereink

  SZC logo

  Baranya Vármegyei Szakképzési Centrum


  Baranya Vármegyei SZC II. Béla Technikum és Kollégium

  7720 Pécsvárad, Vak Béla utca 8.

  Telefon: +3672465030

  E-mail: titkarsag.bela2@gmail.com

  OM azonosító: 203049/002 (technikai: 520335)


  2024Baranya Vármegyei SZC II. Béla Technikum és Kollégium