SZC logo

Baranya Vármegyei Szakképzési Centrum

OM kód: 203049/002 (technikai: 520335) | 7720 Pécsvárad, Vak Béla utca 8.

Intézmény logo

Baranya Vármegyei SZC II. Béla Technikum és Kollégium

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA

Hírek

2024. máj. 9.


Apaceller-Czigola Orsolya

  Játékkészítésben az első helyet szerezték meg diákjaink

  A Baranya vármegyei játékkészítő projektverseny győztese lett az ARMY5 csapat

  Játékkészítésben az első helyet szerezték meg diákjaink

   

   

  2024 januárjában hirdette meg az Oktatási Hivatal Pécsi Pedagógiai Oktatási Központ játékkészítő versenyét 7-10. osztályos tanulók részére, melyre 5 fős csapatok jelentkezését várták. Iskolánkból a 9.B osztály ARMY5 csapata adta be jelentkezését. A találmányok témakört választották és egy társasjátékot készítettek el, melyben a történelemi, honvédelmi, informatikai ismereteiket is használniuk kellett.

  Miről is szól a játék? A „Küldetés teljesítve” elnevezésű játék során játékosoknak közösen kell küldetéseket teljesíteniük, azaz különböző küldetés – és találmányfeladatokat kell megoldaniuk miközben mindegyikük egy-egy feltaláló profiljába bújik. A játékban előforduló találmányok egy részét a honvédelemben használt eszközök adják, mint például harckocsi, harci repülő, katonai helikopter, lőfegyverek, valamint a történelem számos jelentős csatája és annak eseményei is játékos módon ismerhetők meg belőle.

  A két iskolai forduló után, melyben a legjobb ponttal jutott tovább a csapat, április 30-án került sor a döntőre a Dél-dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpont konferenciatermében. A döntőbe 10 csapat kerülhetett, ahol mindenkinek be kellett mutatnia az elkészült játékát. Rendkívül sokszínű és igazán érdekes játékok születtek. Ezt a „küldetést” is sikerült teljesíteni iskolánk csapatának, így az első helyen végeztek. A hivatalos díjátadó ünnepségre május 28-án kerül majd sor.

  Csapattagok: Balogh Liliána Rebeka, Csonka Zsófia, Tiszberger Cintia, Varga Vanessza Mariann és Világi István

  mentortanár: Apaceller-Czigola Orsolya

  Gratulálunk a csapatnak a győzelemhez!

   

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Trianonra emlékeztünk június 4-én

  Trianonra emlékeztünk június 4-én

  Az iskolai és a városi rendezvényen is részt vettünk a Nemzeti Összetartozás Napján

  2024. jún. 6.


  Apaceller-Czigola Orsolya

  Gonda Jázmin elhozta a fairplay díjat Bánkról

  Gonda Jázmin elhozta a fairplay díjat Bánkról

  A Honvéd Kadét Akadályfutó Versenyen eredményesen szerepeltek kadétjaink

  2024. jún. 5.


  Apaceller-Czigola Orsolya

  Az ARMY5 csapat átvette jutalmát

  Az ARMY5 csapat átvette jutalmát

  A Pécsi POK díjátadóján jártak diákjaink

  2024. jún. 3.


  Apaceller-Czigola Orsolya


  Partnereink

  SZC logo

  Baranya Vármegyei Szakképzési Centrum


  Baranya Vármegyei SZC II. Béla Technikum és Kollégium

  7720 Pécsvárad, Vak Béla utca 8.

  Telefon: +3672465030

  E-mail: titkarsag.bela2@gmail.com

  OM azonosító: 203049/002 (technikai: 520335)


  2024Baranya Vármegyei SZC II. Béla Technikum és Kollégium