SZC logo

Baranya Vármegyei Szakképzési Centrum

OM kód: 203049/002 (technikai: 520335) | 7720 Pécsvárad, Vak Béla utca 8.

Intézmény logo

Baranya Vármegyei SZC II. Béla Technikum és Kollégium

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA

Hírek

2024. ápr. 9.


Apaceller-Czigola Orsolya

  Vetélkedőkön, versenyeken is részt vettek diákjaink a 2. félévben

  Önvédelemből, statisztikából és nyelvekből voltak megmérettetések

  Vetélkedőkön, versenyeken is részt vettek diákjaink a 2. félévben

  Diákjaink bejutottak az Magyar Önvédelmi Bajnokság területi válogatója után az országos döntőjébe, melyet jan. 27-én a budapesti Kozma István Magyar Birkózó Akadémián tartottak. A Rendészeti Kiképzők Szövetsége és a Magyar Tartalékosok Szövetsége által közösen szervezett megmérettetés célja magán a versenyen kívül az volt, hogy felhívja a figyelmet az önvédelmi oktatás fontosságára. A diákok a tudásszintjüknek és életkoruknak megfelelően különböző kategóriákban indulhattak. Csille Zétény és Kovács Gábor Igor technikum 10. B osztályos tanulók a területi harmadik helyről jutottak az országosba, valamint Kása Valentin és Reisch Máté 11. B osztályos diákok is eredményesen szerepeltek.  

   

  A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) által februárban megrendezett jubileumi Stat Wars X. elnevezésű országos statisztikai vetélkedő dél-dunántúli régió területi döntőjén, a 9-10. évfolyamosok kategóriájában az „Üstökösök” nevű csapat II. helyezést ért el. Csapattagok: Csilla Zétény, Kovács Gábor Igor, Orbán Tamás, Csordás Álmos Gergő és Zsalakovics Botond technikum 11. B osztályos tanulók. 

   

  A technikum 9.A, 9.B, és 10.B osztályokból neveztünk be összesen 12 diákot a középiskolák 9-10. évfolyamos tanulói számára meghirdetett Baranya vármegyei angol nyelvi versenyre, melyet az iskolában bonyolítottunk le február hónapban.

  Intézményünkből 4 diák (Schiller Anasztázia Jázmin 10.A, Márk Olivér 10.A, Sásdi Zsóka 11.B, Madai Viktor 10.B) vett részt a Baranya vármegyei szakgimnáziumok, technikumok és szakképző iskolák angol és német nyelvi versenyén. A verseny írásbeli fordulójára 2024. március 11-én került sor Pécsen.

  Gratulálunk minden résztvevő diákunknak és köszönjük a felkészítő oktatók (Buczó Zoltán, Fodor-Gergely Amarilla, Ruppert Beáta, Lindheimer Eszter és Csörge-Bárdos Eszter) segítségét!

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Elballagtak a szakképző 3/11. osztály diákjai

  Elballagtak a szakképző 3/11. osztály diákjai

  Pék-cukrászok és rendészeti őrök búcsúztak az iskolától

  2024. máj. 16.


  Apaceller-Czigola Orsolya

  Az idén is volt Rendőrnap

  Az idén is volt Rendőrnap

  Számos program várta az érdeklődő diákokat

  2024. máj. 14.


  Apaceller-Czigola Orsolya

  Játékkészítésben az első helyet szerezték meg diákjaink

  Játékkészítésben az első helyet szerezték meg diákjaink

  A Baranya vármegyei játékkészítő projektverseny győztese lett az ARMY5 csapat

  2024. máj. 9.


  Apaceller-Czigola Orsolya


  Partnereink

  SZC logo

  Baranya Vármegyei Szakképzési Centrum


  Baranya Vármegyei SZC II. Béla Technikum és Kollégium

  7720 Pécsvárad, Vak Béla utca 8.

  Telefon: +3672465030

  E-mail: titkarsag.bela2@gmail.com

  OM azonosító: 203049/002 (technikai: 520335)


  2024Baranya Vármegyei SZC II. Béla Technikum és Kollégium